milujme zvířata, milujme svět, milujme sebe, milujme okolí a svět bude krásný....

psi nemuseli zemřít

10. března 2007 v 20:23 | werry |  týrání zvířátek:(:(

Zbytečná smrt 750 psů

Pokusy doktorem Jeffrey Olginem, šéfem srdeční elektrofyziologie na UCSF.
Olgin zjišťuje, jakým způsobem srdeční arytmie vede k srdečním chorobám. To je podle mnoha lidí záslužný cíl. Ovšem Olginův výzkum mimo jiné zahrnuje zabíjení 750 psů po celé tři roky. Většina těchto psů mají implantované dva kardiostimuláotry. Ty mají zvýšit tepy psova srdce až srdce v podstatě zkolabuje. Je to velmi nepříjemná smrt. Další skupina 150 psů podstoupila chirurgický zákrok při kterém malými háky vytrhnou srdeční chlopeň, takže krev protéká opačnými částmi srdce.
Po 6 měsících jsou stále živí psi podrobeni osmihodinové "konečné studii," kdy vědci zvíře hluboce uspí a pak otevřou jeho srdce, propíchají ho a změří. Nakonec je pes usmrcen.
Kardiolog. John Pippin prohlásil: "Tyto pokusy už byly několikrát provedeny jinými výzkumníky a my shledáváme Olginovy výzkumy jako zbytečné. Navíc, u psů se přirozené selhání srdce překrvením nevyskytuje. Takže cokoli provedou na psovi se nevztahuje na lidi."
"Snaží se dokázat něco co už lidstvo dávno ví. Víme že fibrilace síní způsobuje selhání srdce překrvením. Víme to z pozorování lidí."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama